|  מפת האתר  |  צור קשר

אנוראדהאפורה

Anuradhapura

אנורדפורה היא העיר הגדולה והחשובה מבין הערים הקדומות שמפארות את סרי לנקה. זוהי עיר  אשר פרחו בה אמנות, מדעי הרוח, טכנולוגיה הידראולית וכמובן בודהיזם בזמן שהתרבות האירופאית עוד הייתה בחיתוליה.

בנייתה החלה לפני למעלה מ-2000 שנה והיא נחשבת לאזור הולדתו של הבודהיזם בסרי לנקה.

כיום, אנוראדהאפורה משלבת מודרניזציה הכוללת כבישים רחבים ומבני בטון, לצד שרידים מרשימים מן העיר הקלאסית הקדומה.

קשה לגלות מן השרידים כיצד העיר הייתה בעברה, אך הם בהחלט חושפים פרטים אמנותיים וארכיטקטוניים של יופי מעודן. למרבה המזל הדגובות באנורדפורה אשר מהוות את פרוייקט הבניה האדיר ביותר של אותם זמנים לאחר הפירמידות, נותרו כמעט ללא פגע או שוחזרו, כך שהמבקרים בעיר יכולים להתרשם ולהנות מהן.

מחפירות שנערכו באנורדפורה עולה שהתיישבות אנושית החלה בה כבר בשנת 500 לפני הספירה, כאשר שר בשם "אנורהדהא" ייסד אותה, ומכאן שמה "אנורדפורה"- העיר של אנורדהא.

מיקום

 206 ק"מ צפונית מזרחית לקולומבו.

פעילות ואתרים מומלצים

רכיבה על אופניים- הדרך הטובה ביותר לחקור  את ההריסות של העיר העתיקה היא באמצעות אופניים, שניתן להשכיר בבתי ההארחה.

עץ ה"בו" הקדוש- עץ שמקורו בענף מהעץ שהצל על בודהה בחיפושו אחר הארה.

מקדש  Isurumuniya- מקדש חצוב בסלע  שנבנה במאה השלישית לפני הספירה. המקדש היה המקום הראשון על פני האי שבו החוזקה השן של בודהה, וכיום הוא מאכסן בתוכו פסל ענק של בודהה יושב וכמה יצירות אמנות.

בתופאראמה דגובה (Thuparama Dagoba) העתיק מבין מקדשיה הרבים של אנורדפורה, בו שמורה, לפי המסורת הבודהיסטית, עצם הבריח של הבודהה.

ג'טאבאנאראמה דגובה (Jetavanarama Dagoba) - הגדול בשרידי המקדשים ועל פי ההערכות היה גובהו בעבר למעלה מ-100 מ' והתגוררו בו כ-3,000 נזירים.

המוזיאון הארכיאולוגי:  ממוקם בקרבה לארמון הפליז. המוזיאון מציג שרידים וממצאים על עברה של אנורדפורה.

ארמון הפליז (Barazen Palace): מבנה נזירים קדום שהיה בין 9 קומות עם מאות חלונות בכל קומה, במבנה היו כ-1000 חדרים עם קישוטי כסף, מעוטרים באולמוגים ואבנים יקרות. רק חלק מ-1600 עמודי המבנה שרדו.

Aukan: מבנה עם פסל ענק של בודהה בגובה 12 מטר.

פולונארואה (Polonnaruwa): שרידים של העיר העתיקה פולונארואה, היושבת על  שפת האגם, 75 ק"מ מדרום מזרח לאנוראדהאפורה, מתוארכים לתקופת המאות ה-11-12 לספירה. השרידים פזורים על פני שטח מצומצם יותר והשתמרו במצב נהדר.  

 

טיול מאורגן ערי בירה קדומות 4 ימים, 3 לילות , נתחיל את המסע בנסיעה לקאנדי שהיתה בירתה של סרי לנקה במשך כ-500 שנה. בדרך נבקר בבית היתומים לפילים בפינאוולה, המהווה בית לכ-60 פילים אשר ננטשו או התייתמו ביערות. נצפה בפילים ונתלווה אליהם לרחצה יומית בנהר.

תגיות : אנורדפורה , עץ ה'בו' הקדוש , ארמון הפליז , Barazen Palace , פולונארואה

צלצלו : 03-7952-144

חדש! רכבות באירופה
רכבות בגרמניה

לקבלת מידע והצעת מחיר אישית

אני מעוניין לקבל עדכונים בדוא”ל אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 

גלריית תמונות

  • סרי לנקה
  • סרילנקה
  • סרי לנקה
  • קאנדי

חדשות ומבצעים

הרי הרוקי לנוסע העצמאי
מסלול אידיאלי עבור מטיילים המעוניינים לבקר להכיר את האתרים העיקריים במערב קנדה. ב-9 ימים, המסלול חולף דרך אתרים מרהיבים במערב קנדה, דרך קלגרי, פארק הלאומי של באנף, הרי הרוקי הקנדיים, הפארק הלאומי של ג'ספר, העיירה הציורית קמפלוס ומסיים בעיר החוף היפה של ונקובר.
לקבלת כל המבצעים ישירות אליך