|  מפת האתר  |  צור קשר

שתפו דף זה עם חברים:

בחר יעד לחופשה

דרום אפריקה מידע כללי

אין עוד ארץ אחרת בעולם בה מצוי מגוון כה רב של חיות בר, בעלי כנף, עולם צומח, יערות, נופים מרהיבים, הרים גבוהים וחופים בלתי נגמרים...

דרום אפריקה היא גם מפגש בין תרבויות שונות ומוקדי עניין רבים ואחרים בתחומים שונים ומגוונים. לרשותכם מבחר חבילות למטייל העצמאי, כולל טיסות, טיולים מקומיים מאורגנים ומסלולים מרתקים בנהיגה עצמית. כיוון שמדובר בחצי הכדור הדרומי, העונות הן הפוכות וניתן להנות ממזג אוויר נוח.

דרום אפריקה, ככל הנראה, היא המדינה המגוונת ביותר ביבשת האפריקאית: שמורות טבע עתירות ממדים, שבטים מרתקים ונופים משתנים- מהרים גבוהים, דרך קניונים עמוקים, נהרות ומפלים עד למדבר קלהרי וחופי האוקיינוסים ההודי והאטלנטי הנפגשים בקצה היבשת, כף התקווה הטובה. דרום אפריקה היא ארץ החיים הטובים- מרחבים עצומים של טבע פראי, עולם חי וצומח מרתקים לצד ערים קוסמופוליטיות, מרכזי קניות ושעשועים, גלריות, פסטיבלים וארועים שנתיים בינלאומיים.

עונה מומלצת: כל ימות השנה, אם כי עונות המעבר עדיפות. החורף הוא בחודשים מאי-ספטמבר (קריר ונעים, בדרום גשום), הקיץ הוא בין אוקטובר-אפריל, חם ולח יותר.

מחוזות: בדרום אפריקה תשעה מחוזות: מפומלנגה, לימפופו, המחוז הצפון מערבי, חאוטנג, קואה זולו נאל, פרי-סטייט, חבל הקייפ המזרחי, חבל הקייפ המערבי וחבל הקייפ הצפוני.

אשרות כניסה (למחזיקי דרכון ישראלי): אין צורך באשרת כניסה למבקשים לבקר בדרום אפריקה.

שפות: בדרום אפריקה יש 11 שפות רשמיות. אנגלית מדוברת בכל המדינה.

דתות: רוב הדתות מיוצגות בדרום אפריקה. כנסיות, מסגדים, מקדשים ובתי כנסת נמצאים ברוב הערים הגדולות. כנסיות נמצאות גם בחלק מנמלי התעופה.

הבדלי שעות: במשך כל השנה הזמן בדרום אפריקה הינו שעתיים אחרי גריניץ1. שעה אחרי מרכז אירופה, ושש שעות אחרי שעון המזרח המקובל. במשך החורף (בישראל) השעה בישראל ובדרום אפריקה זהה. שעון הקיץ מקדים בשעה את השעון הדרום אפריקאי.

הגנה מפני קרני השמש: בדרום אפריקה מקרינה השמש קרניים אולטרה סגוליות. חשוב מאוד להשתמש בקרם הגנה מפני חשיפה מוגזמת לקרני השמש. רצוי להשתמש בקרמים בעלי מקדם הגנה של 30 ויותר.

בטחון אישי בטיול: כדאי לנקוט באמצעי זהירות בערים הגדולות, כמו בכל עיר גדולה בעולם. אל תעזבו את המזוודות וציוד ללא השגחה. הפקידו דברי ערך בכספת המלון. אל תטיילו לבד בלילה ברחובות חשוכים. תמיד יש לנעול את דלתות המכונית ולסגור את כל החלונות.

ביטוח רפואי: מומלץ לרכוש מראש ביטוח רפואי שיכסה תאונות, מחלות וצורך באשפוז בבית חולים למשך תקופת הטיול. דרום אפריקה ידועה באיכות הטיפול הרפואי.

חיסונים: מלריה עדיין קיימת במספר איזורים של מפומלנגה, החבל הצפוני, קוה-זולו-נאטאל, ומפלי ויקטוריה ונחוץ לקחת תרופות מתאימות מראש עם מתעתדים לבקר איזורים אלה. במקרה שעזבתם איזור מוכה בקדחת צהובה – ששה ימים קודם לכניסתכם לדרום אפריקה – נדרש מהמבקרים חיסון נגד קדחת צהובה. תינוקות בני שנה ומטה פטורים. התייעץ עם רופא או רוקח על התרופות המתאימות לך ביותר. טפיל הבילהרציה קיים בחלק מהנחלים והאגמים בחבל הצפוני. יש לשחות במקומות מותרים לשחיה בלבד.

חשמל בדרום אפריקה: מערכת החשמל פועלת על 220/230 וולט AC. ברוב המקומות יש שקעים עם שתי כניסות, אולם מומלץ לדאוג למתאם.

בנקים: בנקים וכספומטים נמצאים בכל עיר. שעות הפעילות של הבנקים הן 15:30 – 09:00 בימי השבוע, ובשבת: 11:00 – 08:30.

כרטיסי אשראי: רוב כרטיסי האשראי העולמיים כמו: ויזה, מאסטרכרד, דיינרס קלאב ואמריקן אקספרס ודומיהם, מקובלים בדרום אפריקה. קשיים ייתכנו בשימוש בכרטיסי האשראי בכפרים ובחנויות קטנות. כדאי להצטייד במזומנים ממכשירי כספומט (ATM). המכשירים נמצאים מחוץ לבנקים בקניונים ובתחנות דלק ופועלים 24 שעות ביממה.

מטבע: המטבע המקומי הינו ראנד, וסימנו .R ראנד אחד מכיל מאה סנטים. 100 = R1 שטרי הכסף מופיעים בערכים של: 10R, 20R, 50R, 100R, 200R ועליהם תמונות של חמשת הגדולים. מטבעות קיימים בערכים של 1c, 2c, 5c, 10c, 20c, 50c, R1, R2, R5. מטבע זר ניתן להחלפה בבנקים, ובמשרדים של "אמריקן אקספרס" ו"רניס". (Rennis Bureau de Change).

טיפים (תשר): במסעדות מקובל להוסיף 10% למחיר. בדרך כלל החשבון שתקבלו לא כולל תשר. לנהג המונית הפרטי יש להוסיף 10% למחיר הנסיעה. לסבלים ואנשי השירות יש לתת כ-6.00R  לכל תיק.

מכס: כל החפצים המשומשים יכולים להיכנס ללא תשלום מכס. מגיל 18 ומעלה מותר להכניס ליטר משקה חריף, שני ליטרים של יין, 200 סיגריות ו-50 סיגרים לכל מכס. מכס משולם על מוצרים שמחירם גבוה מהגבול המותר.

מס-ערך-מוסף (VAT): המע"מ בדרום אפריקה הוא 14%. סכום זה כלול כבר במחיר המוצרים והשירותים. תיירים זרים יכולים לקבל חזרה את המע"מ על מוצרים שנלקחים אתם בסוף הטיול. מידע מפורט על השלבים שיש לנקוט נמסר בעלונים של משרד מע"מ בשדות התעופה.

שהייה מומלצת: מומלץ לטייל בדרום אפריקה 14-10 ימים, אם כי ניתן "לטעום" מכל מה שיש למדינה נפלאה זו להציע גם במספר ספור של ימים (למשל לצאת מיוהנסבורג לספארי בשמורת קרוגר).

אפשרויות טיול: טיולים פרטיים, טיולים מקומיים מאורגנים, סיורים יומיים, רכב שכור ובתי מלון, טיול רכבות יחודי החוצה את המדינה לרוחבה מפרטוריה לקייפטאון (הרכבת הכחולה) ושמורות פרטיות מפנקות ברמה הגבוהה ביותר המאפשרות מגע בלתי אמצעי עם עולם הטבע המרתק של המדינה.

מסלולים מומלצים למטייל העצמאי:

חבילת ספארי בשמורת קרוגר המפורסמת- 4 ימים, כולל טיול בשמורת קניון הנהר בלייד (יציאות יומיות מיוהסבורג).

מיוהנסבורג לדרבן- 8 ימים, כולל טיול בממלכה העצמאית והמרתקת סווזילנד. מפגש מרתק עם בני שבט הזולו והעיר דרבן, מרכז קוסמופוליטי תוסס לחופי האוקיינוס ההודי.

נתיב הגנים בנהיגה עצמית- 11 ימים מקייפטאון לפורט אליזבת, כולל ביקור בעיירות הציוריות שלאורך חופי האוקיינוס, ביקור בכף התקווה הטובה וביקבי היין המפורסמים של הכף המערבי.

דרום אפריקה עם ילדים: המקום המושלם לטיולי משפחות, כולל חווית הספארי, חופי רחצה, מרכזי קניות תוססים וכמובן סאן סיטי המציעה לילדים אינספור אטרקציות ופעילויות.

שילובי טיולים אפשריים: חופשה מפנקת במאוריציוס, ביקור במפלי ויקטוריה (משולש הגבולות-דרום אפריקה, זמביה וזימבבואה), בוטצואנה ונמיביה- ארץ עשירה בנופים יחודיים, שבטים ססגוניים ומרחבים פראיים במפגש מדהים של דיונות חול ענקיות וחופי האוקיינוס האטלנטי. חוויה אמיתי לכל חובב טבע מושבע !

טל תעופה משווקת בישראל את אייר נמיביה, חברת התעופה הלאומית של נמיביה, המציעה טיסות יומיות נוחות מישראל לנמיביה (דרך אירופה בשילוב חברת אל על) וליעדים רבים נוספים באפריקה בהם יוהנסבורג, קייפטאון, מפלי ויקטוריה ועוד.

תגיות : מדבר קלהרי , כף התקווה הטובה , האוקיינוס ההודי , יוהנסבורג , שמורת קרוגר , הרכבת הכחולה , קייפטאון , פרטוריה , שמורת קניון הנהר , לייד , דרבן , סווזילנד , סאן סיטימפלי ויקטוריה , בוצואנה

צלצלו : 03-7952-144

חדש! רכבות באירופה
רכבות בגרמניה

לקבלת מידע והצעת מחיר אישית

אני מעוניין לקבל עדכונים בדוא”ל אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 

גלריית תמונות

  • דרום אפריקה
  • דרום אפריקה
  • פארק לאומי קרוגר
  • דורבן

חדשות ומבצעים

הרי הרוקי לנוסע העצמאי
מסלול אידיאלי עבור מטיילים המעוניינים לבקר להכיר את האתרים העיקריים במערב קנדה. ב-9 ימים, המסלול חולף דרך אתרים מרהיבים במערב קנדה, דרך קלגרי, פארק הלאומי של באנף, הרי הרוקי הקנדיים, הפארק הלאומי של ג'ספר, העיירה הציורית קמפלוס ומסיים בעיר החוף היפה של ונקובר.
לקבלת כל המבצעים ישירות אליך