|  מפת האתר  |  צור קשר

שתפו דף זה עם חברים:

בחר יעד לחופשה

יהדות דרום אפריקה

דרום אפריקה הינה מדינה סובלנית שקלטה פליטים על רקע דתי. יש ייצוג לכל זרם דתי ולכל דת חשובה במדינה. רוב התושבים משתייכים לזרמים שונים בכנסיה הנוצרית, ורבים אדוקים ביותר. גם למוסלמים יש ייצוג נכבד ומסגד מפואר, הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי, בעיר דרבן.

בשנת 1808 ד"ר זיגפריד פרנקל היה היהודי הדתי הראשון במדינה. בתחילת המאה עם קבוצת המתיישבים של 1820 הגיעו מספר יהודים לדרום אפריקה. מעליה של בודדים ומשפחות גדלה הקהילה היהודית וכעת היא הקהילה היהודית הגדולה ביותר ביבשת אפריקה. בני הקהילה מעורים בחיי המקום. רבים מחזיקים בעמדות חשובות בחיי הכלכלה המקומיים. גם בענף הרפואה יש ייצוג נכבד. יש אפילו מבקרים הבאים במיוחד לקבל טיפול רפואי.

רוב הקהילה היהודית היא ציונית ותומכת בישראל בחום. הקהילה היהודית הדרום אפריקאית מלוכדת וחזקה ביותר.

הקהילה היהודית מנהלת מפעלים רבים וחשובים ביניהם בתי אבות, מוסדות צדקה ובתי ספר. הם עוזרים גם לשכבות מצוקה של מעוטי היכולת. רשת בתי הספר "המלך דויד" היא הגדולה בסוגה בעולם.

אוכל כשר בדרום אפריקה

המזון הכשר בדרום אפריקה מגוון וקל להשיגו, תוכלו לזהות אותו בקלות בכל סופרמרקט. פירות וירקות טריים מצויים בכל ימות השנה. מידע על מלונות כשרים, מסעדות ומזון כשר נמצא בספרון הדרכה "המדריך הכשר של בית הדין" המפורסם אחת לשנה ע"י בית הדין לכשרות של דרום אפריקה.

צלצלו : 03-7952-144

חדש! רכבות באירופה
רכבות בגרמניה

לקבלת מידע והצעת מחיר אישית

אני מעוניין לקבל עדכונים בדוא”ל אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 

גלריית תמונות

  • סוואזילנד
  • דרום אפריקה
  • דרום אפריקה
  • דרום אפריקה

חדשות ומבצעים

הרי הרוקי לנוסע העצמאי
מסלול אידיאלי עבור מטיילים המעוניינים לבקר להכיר את האתרים העיקריים במערב קנדה. ב-9 ימים, המסלול חולף דרך אתרים מרהיבים במערב קנדה, דרך קלגרי, פארק הלאומי של באנף, הרי הרוקי הקנדיים, הפארק הלאומי של ג'ספר, העיירה הציורית קמפלוס ומסיים בעיר החוף היפה של ונקובר.
לקבלת כל המבצעים ישירות אליך