|  מפת האתר  |  צור קשר

רטנאפורה

Ratnapura

רטנאפורה היא בירת אבני החן של סרי לנקה עם מחצבות וליטוש אבנים  בדרכים המסורתיות בנות מאות שנים. בעיר ישנם מספר מוזיאונים המוקדשים לנושא. בכל האזור סביב רטנאפורה מחפשים אבני חן, בתוך שדות אורז, בשולי הרים, בשפכי נהרות. הפועלים עובדים בתנאים קשים ותוך סיכון נפשם בחפירות מאולתרות. בעל המכרה מביא את האבנים ל"בורסות האבנים". בורסות אלה מתקיימות מדי בוקר בכמה ערים קטנות סביב רטנאפורה, למשל בעיר Niwithigala. בכיכר העיר מתאספים עשרות סוחרים והם מחליפים ביניהם אבנים, מידע וכסף. משם עוברות האבנים למפעלי הליטוש וייצור התכשיטים. מפעלים כאלה פזורים בסביבות רטנאפורה. אפשר לבקר במפעל לייצור תכשיטים במסגרת סיור מאורגן עם סרטון קצר על תהליך ההפקה והעיבוד של האבנים וציפייה גדולה שתרכוש תכשיט. לא חייבים, אבל מפעילים המון לחץ.

בסרי לנקה נמצאו שלושת  הספירים הכחולים הגדולים בעולם, אחד מהם מקשט את הכתר הבריטי והשני מוצג במוזיאון להיסטוריה של הטבע בניו יורק.

מיקום

רטנאפורה ממוקמת באזור הררי במחוז סאראגאמוואה (Sabaragamuwa), כ-100 ק"מ דרום מזרחית לעיר קולומבו.

פעילות ואתרים מומלצים

מוזיאוני אבנים יקרות: ברטנאפורה מגוון מוזיאונים לאבנים יקרות. ביקור באחד מהמוזיאונים או השתתפות בסדנאות פנינה רבים זו הזדמנות להכיר מגוון רחב של אבנים יקרות, כמו: אבני אודם, ספיר, טופז, זרקונים ועוד.

צוק אדם (Adam's Peak): הר הממוקם 40 ק"מ צפון מזרחית לעיר ראטנפורה. ההר נחשב לקדוש ע"י הבודהיסטים, ההינדים, המוסלמים והנוצרים. זהו אתר עלייה לרגל כבר 1000 שנים, במיוחד עבור הבודהיסטים וההינדים. ישנם 6 מסלולים בהם ניתן לעלות על ההר. המסע לוקח כמה שעות. שיא העלייה בחודש אפריל, כאשר המטרה להגיע לפסגת ההר בזריחה, כאשר הצורה המיוחדת של ההר מטילה צל של משולש סביב המישור.

מקדש Saman Devalaya: מקדש גדול ברטנאפורה המוקדש לאל סאמאן הממונה על שמירת סרי פאדה.

פארק הלאומי וולאווה (Uda Walawe National Park): ממוקם 70 ק"מ דרומית לעיר ראטנאפורה עם מגוון בעלי חיים, בעיקר עדרים גדולים של פילים וצבאים במינים שונים.

שמורת הטבע Sinharaja:  יערות גשם במרחק של 30 ק"מ ברטנאפורה. היער הוכרז כאיזור מוגן והוא יעד תיירותי מאוד פופולארי לתיירים ולמדענים הבאים לחקור את החי והצומח.

 

יום טיול אשר יקח אותנו כ-100 ק"מ דרום מזרחית לקולומבו, דרך מטעי גומי, שדות אורז ותה אל רטנאפורה- בירת אבני החן של סרי לנקה.

תגיות : Niwithigala , צוק אדם , Adam's Peak , מקדש Saman Devalaya , פארק הלאומי וולאווה , Uda Walawe National Park , שמורת הטבע Sinharaja

צלצלו : 03-7952-144

חדש! רכבות באירופה
רכבות בגרמניה

לקבלת מידע והצעת מחיר אישית

אני מעוניין לקבל עדכונים בדוא”ל אנא הקלידו את הספרות אנא הקלידו את הספרות:
 

גלריית תמונות

  • רטנאפורה
  • רטנאפורה
  • רטנאפורה
  • רטנאפורה

חדשות ומבצעים

הרי הרוקי לנוסע העצמאי
מסלול אידיאלי עבור מטיילים המעוניינים לבקר להכיר את האתרים העיקריים במערב קנדה. ב-9 ימים, המסלול חולף דרך אתרים מרהיבים במערב קנדה, דרך קלגרי, פארק הלאומי של באנף, הרי הרוקי הקנדיים, הפארק הלאומי של ג'ספר, העיירה הציורית קמפלוס ומסיים בעיר החוף היפה של ונקובר.
לקבלת כל המבצעים ישירות אליך